“İHRACATTA MÜŞTERİ BULMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ (UYGULAMALI)” 

            Eğitim bilgileri; 

 • Süre : 6 saat
 • Tarih: 27 Kasım 2021
 • Son Başvuru Tarihi: 25 Kasım 2021
 • Online Eğitim
 • Sertifikalı Eğitim
 • Ödemelerde, 5 taksite kadar taksit imkanı ve öğrencilere özel %10 indirim mevcuttur.
 • Kontenjan sınırlıdır
 • Bilgi ve kayıt için: bilgi@hitglobal.com.tr

Eğitimimizde, ihracatın en çok ilgi duyulan ve her firmanın iyi veya kötü bir şekilde kendi gayretleriyle yürüttüğü ihracatta müşteri bulma faaliyetlerinin, geleneksel ve yeni nesil tüm yönleriyle detaylı ve uygulamalı olarak anlatıldığı bir içerik sunulmaktadır. Ayrıca, ihracatta ihtiyacımız olan yüksek değerli ticari bilgilerin edinilmesi için kullanılan ticari istihbarat yöntemlerine de eğitim içerinde yer verilmektedir. 

Eğitimin içeriğinde; 

 1. Müşteri araştırması için gerekli olan satış kanalı ve hedef müşteri profili tespiti,
 2. Araştırma için anahtar kelime çalışmasının detayları,
 3. İhracatta geleneksel ve yeni nesil tüm müşteri bulma yöntemleri;

Geleneksel yöntemlerden bazıları; b2b siteleri, ticaret müşavirlikleri, fuarlar, web araştırması, ithalatçı listesi veren web siteleri, LinkedIn-Facebook-YouTube gibi sosyal medya platformları, yerli ve yabancı kaynaklar vb.

Yeni nesil yöntemlerden bazıları; gümrük verisi sağlayan alt yapılar üzerinden gerçek ithalatçıların bulunması, firma rehberi olan veri tabanlarından müşteri bulunması, deepweb araştırması, uluslararası ihale&proje takibi yapılması, teknik ürün patent araştırması, ihracat odaklı sosyal medya kullanımı vb.

 1. Tespit edilen potansiyel müşteri olan firmaların yöneticilerinin ve karar alıcılarının isimlerine, iletişim bilgilerine nasıl ulaşılabileceği,
 2. İlgili yöntemler marifetiyle bulunan müşterilerle iletişim kurulurken nasıl bir yol haritası incelenmeli, iletişimde dikkat edilmesi gereken kritik noktalar nelerdir, hangi coğrafya ile iletişimde nasıl hareket edilmelidir, iletişim süreci nasıl kayıt altına alınmalıdır gibi müşteri iletişim yöntemleri,
 3. Ücretli olan kaynakların nasıl ücretsiz olarak kullanılabileceği,

Konuları uygulamalı ve detaylı olarak anlatılmaktadır.

Eğitime Kayıt Yaptır